Oddział KSPiPP - Warszawa

Skład Zarządu 

Duszpasterz

Prezes:          Krystyna Starosta

Wiceprezes:  Elżbieta Murawska                                

Sekretarz:     Iwona Stanis

Skarbnik:       Aniela Błaszczyk

Członkowie:   Beata Baliszewska

Komisja Rewizyjna:

  • Anna Wiśniewska
  • Maria Podgórska

Ks. Jacek Wardęski

Kapelan Szpitala ul. Banacha 1

 

Adres

00-341 Warszawa
ul.  Radna 14
tel. 502 146 464
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Spotkania

Zapraszamy na spotkania w pierwszy wtorek miesiąca, godz. 18:00 w siedzibie Oddziału. Rozpoczynamy zawsze Mszą św. w miejscowej kaplicy.

II niedziela miesiąca Msza św. o godz. 16:00 - Parafia p.w. Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu - Dolny Kościół.

Informacje o oddziale

Oddział KSPiPP w Warszawie działa od jesieni 1994 r.

Pierwszą Prezeską Oddziału była koleżanka Maria Pierzynowska. Przez kolejne dwie kadencje życiem oddziału kierowała koleżanka Krystyna Starosta, na jej następczynię wybrano Elżbietę Murawską. Spotykamy się od września do czerwca raz w miesiącu, w pierwszy wtorek o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału przy ul. Radnej 14 w Warszawie. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. w miejscowej kaplicy. Tematyka spotkań służy pogłębianiu życia religijnego i formacji zawodowej. W minionym roku zapoznawałyśmy się z życiem i nauką św. Pawła, w poprzednim prezentowane były wzorce osobowe pielęgniarek.

Kolejnym stałym terminem naszych spotkań jest druga niedziela miesiąca godz. 16.00, kiedy w dolnym kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu modlimy się o beatyfikację naszego duszpasterza, Sługi Bożego Księdza Jerzego Popiełuszki. W tych spotkaniach, których zasadniczą częścią jest Msza św., biorą udział również lekarze. Jest to kontynuacja spotkań środowiska medycznego odbywających się tutaj, kiedy pracował z nami Ksiądz Jerzy. Część z nas pełni też służbę medyczną podczas dużych uroczystości odbywających się w tym kościele.

Od kilku lat pomagamy warszawskim ojcom kapucynom w opiece nad osobami bezdomnymi i ubogimi. Współpracują z nami zaprzyjaźnieni lekarze. Co roku organizujemy wspólny wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę (IV niedziela maja) i poprzedzające ją rekolekcje. W poprzednich latach organizowałyśmy też autokarowe pielgrzymki do różnych sanktuariów. Uczestniczymy także w corocznych uroczystościach dla całej warszawskiej służby zdrowia; w rekolekcjach wielkopostnych, w uroczystości patronalnej w dniu św. Łukasza oraz w opłatku organizowanym przez Ordynariusza Archidiecezji w okresie Bożego Narodzenia.

Oddział obecnie liczy około 20 czynnych członków.

ZARZĄD GŁÓWNY KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH POLSKICH
UL. RADNA 14 , 00-341 WARSZAWA
NIP 525-15-75-143  REGON 011-206-701

Copyright (c) Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich 2013. All rights reserved.
Designed by mixwebtemplates.com